O firmie

Nasza działalność w zakresie akwakultury rozpoczęła się w roku 2002 kiedy od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa wydzierżawiliśmy prawo rybackiego użytkowania jezior o powierzchni 5.664 ha

Następnie, na przełomie lat 2003/2004 wydzierżawiliśmy stawy rybne w Dzwonowie.

Stawy pełnią funkcję ośrodka hodowlanego ryb, produkując materiał zarybieniowy na potrzeby jezior oraz wytwarzając karpia konsumpcyjnego. Karp „dzwonowski” charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem. Zawdzięcza to czystej wodzie i naturalnej karmie, opartej na zbożach takich jak: pszenica, kukurydza, łubin i pszenżyto. Posiadamy linię genetyczną wyhodowaną od narybku do karpia handlowego wyłącznie w rodzimych kompleksach stawowych.

Oprócz karpia prowadzimy także hodowlę materiału zarybieniowego większości gatunków ryb słodkowodnych występujących w Polsce. Materiał ten trafia do jezior wchodzących w skład działu jeziorowego, jak i do odbiorców indywidualnych. Specjalizujemy się w chowie sandacza, suma, miętusa, jazia, klenia i bolenia.

Posiadamy numer weterynaryjny i znajdujemy się pod stałym nadzorem ichtiopatologa oraz służb weterynaryjnych, a ryby posiadają dokumenty potwierdzające ich pochodzenie i stan zdrowia.

W 2008r. wykupiliśmy kompleks stawów w Dzwonowie, a w następnym roku wybudowaliśmy na ich terenie Wylęgarnię Ryb - jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Dzięki nowoczesnej wylęgarni mamy możliwość przeprowadzania sztucznego tarła różnego gatunku ryb słodkowodnych i dwuśrodowiskowych. Ponadto wylęgarnia ma za zadanie zapewnić odpowiednią ilość i jakość materiału zarybieniowego, zabezpieczając tym samym potrzeby obsad stawowych i zarybianych jezior.

W kolejnych latach wydzierżawiliśmy od RZGW w Szczecinie i Poznaniu kolejne obwody rybackie oraz odkupiliśmy od osób prywatnych licencje połowowe, umożliwiające prowadzenie odłowów na wodach morskich (jezioro Dąbie).

W roku 2012 utworzyliśmy spółkę pod nazwą Gospodarstwo Rybackie Miedwie Sp. z o.o., będąca „spółką-córką” F.B.H.U. Modehpolmo Sp. z o.o. ,  dzięki której zaistniała możliwość dalszego rozwoju.

Aktualnie jako dwie spółki dzierżawimy siedemdziesiąt akwenów o powierzchni 7 800 ha w dwudziestu trzech obwodach rybackich na terenie dwóch Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Szczecinie i w Poznaniu.

W 2014 roku utworzyliśmy Społeczną Straż Rybacką F.B.H.U. „MODEHPOLMO” Sp. z o.o. działającą na terenie powiatu choszczeńskiego  oraz Społeczną Straż Rybacką Powiatu Stargardzkiego przy F.B.H.U. „MODEHPOLMO” Sp. z o.o. Potrzeba utworzenia Społecznej Straży Rybackiej wynikała z nasilenia przypadków zorganizowanego kłusownictwa.

W 2015 roku wybudowaliśmy innowacyjną przetwórnię wraz z modułem wędzarniczym, mającą za zadanie przetwarzać produkty pochodzenia rybnego z naszych jezior, stawów oraz z odłowów z jeziora Dąbie.

 

Działalność rybacka  podzielone jest na działy:

  • Dział jeziorowy,
  • Dział wylęgarni,
  • Dział stawowy,
  • Dział jezioro Dąbie,
  • Dział Przetwórnia,
  • Fundacja – Instytut
  • Społeczna straż rybacka

NAGRODY I   OSIĄGNIĘCIA:

 

Sieja to prawdziwa wizytówka Pomorza Zachodniego. Ta, która występuje w jeziorze Miedwie jest szczególnie istotna dla regionu. Ochrzczona nazwą sieja miedwieńska, od września 2013 roku figuruje na liście produktów tradycyjnych oraz zdobywa uznanie licznych jej smakoszy o czym świadczą przyznane nam wyróżnienia.

 

Rok 2010

Złota sieja wędzona „Miedwianka” - I nagroda w konkursie  „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” nadana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

Rok 2011

Złota sieja wędzona „Miedwianka” – Perła 2011 Targów Poznańskich w konkursie”Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”

„Karp po dzwonowsku” - I nagroda w konkursie  „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” nadana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Rok 2013

„Karp po dzwonowsku” - Perła 2013 Targów Poznańskich w konkursie”Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”

5 września 2013 roku produkt „sieja miedwieńska” został wpisany na listę produktów tradycyjnych.

Rok 2014

Certyfikat dobrego produktu

Produkt tradycyjny i regionalny wędzona sieja miedwiańska i sielawa z jeziora Miedwie.

Rok 2015

Honorowa Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego – SpółkaF.B.H.U. Modehpolmo Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie została wyróżniony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego Srebrną Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla regionu.

Wszystkie otrzymane wyróżnienia są dla nas ogromną satysfakcją i zaszczytem oraz wyzwaniem do dalszego podnoszenia jakości naszych produktów.

(http://sieja.zp.pl/turystyka/artykul/SiejaMiedwiaska)

http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Produkty-regionalne-i-tradycyjne/Lista-produktow-tradycyjnych/woj.-zachodniopomorskie/Sieja-miedwienska-sieja-miedwianska

https://www.traditionrolex.com/4

https://www.traditionrolex.com/4