Przejdź do:
Nasza działalność w zakresie akwakultury rozpoczęła się w roku 2002 kiedy od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa wydzierżawiliśmy prawo rybackiego użytkowania jezior o powierzchni 5.664 ha
Następnie, na przełomie lat 2003/2004 wydzierżawiliśmy stawy rybne w Dzwonowie.
Stawy pełnią funkcję ośrodka hodowlanego ryb, produkując materiał zarybieniowy na potrzeby jezior oraz wytwarzając karpia konsumpcyjnego. Karp „dzwonowski” charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem. Zawdzięcza to czystej wodzie i naturalnej karmie, opartej na zbożach takich jak: pszenica, kukurydza, łubin i pszenżyto. Posiadamy linię genetyczną wyhodowaną od narybku do karpia handlowego wyłącznie w rodzimych kompleksach stawowych.
Oprócz karpia prowadzimy także hodowlę materiału zarybieniowego większości gatunków ryb słodkowodnych występujących w Polsce. Materiał ten trafia do jezior wchodzących w skład działu jeziorowego, jak i do odbiorców indywidualnych. Specjalizujemy się w chowie sandacza, suma, miętusa, jazia, klenia i bolenia.
Posiadamy numer weterynaryjny i znajdujemy się pod stałym nadzorem ichtiopatologa oraz służb weterynaryjnych, a ryby posiadają dokumenty potwierdzające ich pochodzenie i stan zdrowia.
W 2008r. wykupiliśmy kompleks stawów w Dzwonowie, a w następnym roku wybudowaliśmy na ich terenie Wylęgarnię Ryb - jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów zarówno w Polsce, jak i w Europie.
Dzięki nowoczesnej wylęgarni mamy możliwość przeprowadzania sztucznego tarła różnego gatunku ryb słodkowodnych i dwuśrodowiskowych. Ponadto wylęgarnia ma za zadanie zapewnić odpowiednią ilość i jakość materiału zarybieniowego, zabezpieczając tym samym potrzeby obsad stawowych i zarybianych jezior.
W kolejnych latach wydzierżawiliśmy od RZGW w Szczecinie i Poznaniu kolejne obwody rybackie oraz odkupiliśmy od osób prywatnych licencje połowowe, umożliwiające prowadzenie odłowów na wodach morskich (jezioro Dąbie).
W roku 2012 utworzyliśmy spółkę pod nazwą Gospodarstwo Rybackie Miedwie Sp. z o.o., będąca „spółką-córką” F.B.H.U. Modehpolmo Sp. z o.o. , dzięki której zaistniała możliwość dalszego rozwoju.
Aktualnie jako dwie spółki dzierżawimy siedemdziesiąt akwenów o powierzchni 7 800 ha w dwudziestu trzech obwodach rybackich na terenie dwóch Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Szczecinie i w Poznaniu.
W 2014 roku utworzyliśmy Społeczną Straż Rybacką F.B.H.U. „MODEHPOLMO” Sp. z o.o. działającą na terenie powiatu choszczeńskiego oraz Społeczną Straż Rybacką Powiatu Stargardzkiego przy F.B.H.U. „MODEHPOLMO” Sp. z o.o. Potrzeba utworzenia Społecznej Straży Rybackiej wynikała z nasilenia przypadków zorganizowanego kłusownictwa.
W 2015 roku wybudowaliśmy innowacyjną przetwórnię wraz z modułem wędzarniczym, mającą za zadanie przetwarzać produkty pochodzenia rybnego z naszych jezior, stawów oraz z odłowów z jeziora Dąbie.
Działalność rybacka podzielone jest na działy:
- Dział jeziorowy,
- Dział wylęgarni,
- Dział stawowy,
- Dział jezioro Dąbie,
- Dział Przetwórnia,
- Fundacja – Instytut
- Społeczna straż rybacka
NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA:
Sieja to prawdziwa wizytówka Pomorza Zachodniego. Ta, która występuje w jeziorze Miedwie jest szczególnie istotna dla regionu. Ochrzczona nazwą sieja miedwieńska, od września 2013 roku figuruje na liście produktów tradycyjnych oraz zdobywa uznanie licznych jej smakoszy o czym świadczą przyznane nam wyróżnienia.
Rok 2010
Złota sieja wędzona „Miedwianka” - I nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” nadana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Rok 2011
Złota sieja wędzona „Miedwianka” – Perła 2011 Targów Poznańskich w konkursie”Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”
„Karp po dzwonowsku” - I nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” nadana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Rok 2013
„Karp po dzwonowsku” - Perła 2013 Targów Poznańskich w konkursie”Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”
5 września 2013 roku produkt „sieja miedwieńska” został wpisany na listę produktów tradycyjnych.
Rok 2014
Certyfikat dobrego produktu
Produkt tradycyjny i regionalny wędzona sieja miedwiańska i sielawa z jeziora Miedwie.
Rok 2015
Honorowa Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego – SpółkaF.B.H.U. Modehpolmo Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie została wyróżniony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego Srebrną Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla regionu.
Wszystkie otrzymane wyróżnienia są dla nas ogromną satysfakcją i zaszczytem oraz wyzwaniem do dalszego podnoszenia jakości naszych produktów.